برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد ::
امور آموزشی ::
امور پژوهشی ::
اخبار و اطلاعیه ها::
آزمایشگاهها::
فعالیت‌های دانشجویی::
آرشیو اخبار و اطلاعیه ها::
تسهیلات پایگاه::
::
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: برگزاری جشن میلاد با سعادت حضرت علی(ع) و بزرگداشت روز پدر / ۶ بهمن ۱۳۹۹
:: تلاوت قرآن توسط قاری بین المللی استاد دکتر سعیدیان در مسجد الشهدای دانشگاه / ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
:: برگزاری نشست فرهنگی "بررسی تحولات منطقه در آستانه دهه پنجم انقلابی اسلامی" ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
:: جلسه هماهنگی حوزه معاونت فرهنگی و مدیران فرهنگی دانشکده ها / ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
:: تلاوت قرآن توسط قاری بین المللی استاد استاد پورزرگری در مسجد الشهدای دانشگاه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
..
تماس با ما

Contact

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان فرجام،
 دانشگاه علم و صنعت ایران،
تماس با دانشکده مهندسی خودرو
تلفن: 5-77491224
فکس: 77491224
تماس با پژوهشکده مهندسی خودرو
تلفن: 3-77240360
فاکس: 77240364
..
تور مجازی دانشگاه
..
:: امضای تفاهم نامه همکاری بین نیروی دریایی ارتش و دانشگاه علم و صنعت ::
 | تاریخ ارسال: 1398/2/18 | 
نیروی دریایی ارتش و دانشگاه علم و صنعت تفاهم نامه همکاری امضا کردند
 
 

تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، امروز 18 اردیبهشت بین امیر دریادار دکتر حسین خانزادی ،فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دکتر جبارعلی ذاکری رییس دانشگاه علم و صنعت ایران به امضا رسید.

این تفاهم نامه در زمینه های آموزشی و پژوهشی و به منظور رفع نیازهای علمی، پژوهشی و صنعتی نیروی دریایی ارتش با بهره گیری از ظرفیت های دو طرف منعقد شده است.

در نشست امضای تفاهم نامه همکاری، امیردریادار مقصودی (رییس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نداجا)، ناخدا مفیدی (رییس پژوهشکده جهاد خودکفایی)، ناخدا امانی (جانشین پژوهشکده جهاد خودکفایی) و ناخدا طالعی پور، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را همراهی می کردند و از دانشگاه علم و صنعت نیز دکتر شجاعی فرد (رییس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو)، دکتر صدر (مشاور عالی رییس و مدیرکل حوزه ریاست)، دکتر سیدین (معاون اداری، مالی و توسعه منابع)، دکتر محمدی (معاون پژوهش و فناوری) و دکتر واحدی (معاون آموزشی دانشگاه) در جلسه حضور داشتند.

نیروی دریایی ارتش و دانشگاه علم و صنعت تفاهم نامه همکاری امضا کردند
 

در ابتدای نشست، دکتر ذاکری با اشاره به اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران، یکی از پنج دانشگاه برتر کشور و سه دانشگاه برتر مهندسی ایران است، گفت: خوشبختانه اعضای هیات علمی و پژوهشگران این دانشگاه در حوزه هایی خاص نظیر ماهواره، توانسته اند فعالیت هایی انجام دهند که خودباوری را به مجموعه و سپس جامعه تزریق کرده است. دکتر ذاکری با اشاره به این مطلب که دانشگاه علم و صنعت ایران بیش از 1800 دانشجوی دکتری و بالغ بر 7000 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد، افزود: عموما توصیه می کنیم دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای انجام پایان نامه و رساله های دکتری خود، به دنبال پیگیری حل مسایل صنعتی و کمک به سازمان های اجرایی باشند و حدود 40 درصد پایان نامه های دانشجویان ما، کاربردی است.وی در ادامه به فعالیت دانشکده ها و پژوهشکده های منحصر به فرد و قطب های علمی برتر دانشگاه اشاره کرد و به تشریح برخی پروژه های بزرگ دانشگاه از جمله خودروی برقی (که در سال 97 رونمایی شد)، طراحی و پیشنهاد پلتفرم خودروی ملی و برخی دستاوردهای مرکز تحقیقات فناوری عصبی و موسسه کامپوزیت پرداخت.

رییس دانشگاه گفت: دانشکده مهندسی برق در حوزه اندازه گیری میدان مغناطیسی بدنه شناورها، دانشکده فیزیک در بحث لیزر و دانشکده های مهندسی خودرو و مهندسی مکانیک در بحث دیزل، می توانند به نیروی دریایی ارتش کمک کنند و ابراز امیدواری کرد به فرموده مقام معظم رهبری، با نگاه به درون و استفاده از توانمندی های داخلی، اعضای هیات علمی و دانشگاه علم و صنعت ایران بتوانند بخشی از نیازهای علمی، پژوهشی و فناوری مجموعه نیروی دریایی را برآورده سازند.

در ادامه نشست، امیر دریادار خانزادی، در سخنانی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات، ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه، فرصت های خوبی را برای رشد و توسعه متقابل از طریق به اشتراک گذاری ظرفیت های دانشگاه و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فراهم سازد. فرمانده نیروی دریایی ارتش با توضیح اینکه جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه حرکت پرتوان، مراحل مختلفی را تجربه کرده، گفت: کشور با نظم و برنامه دقیق مسیری را طی کرده تا به نقطه امروز رسیده و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، به آغاز تمدن سازی اشاره می کنند. وی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه در دانشگاه و نیز در نیروی دریایی، مجموعه قابل توجهی از جوانان با ظرفیت های بسیار بزرگ حضور دارند، افزود: از آنجا که کشور ما به فرموده رهبری، کشوری با منابع غنی دریایی است، تمدن سازی و رشد و توسعه اش باید با نگاه به دریا انجام شود.

امیر دریادار خانزادی گفت: نیروی دریایی، تجهیزات محور است و در دنیا، پیچیده ترین فناوریها، فناوری هایی است که در دریا به کار گرفته می شود. افرادی نیز که این فناوریها را به کار می برند، نیروی انسانی پیچیده، خلاق و برخوردار از سطح بالایی از دانش و تجربه هستند و چون در نیروی دریایی، سطح فناوری فراتر از حوزه های علمی است، رشد خاص در حوزه فناوری و تجهیزات داریم. وی تصریح کرد: در نیروی دریایی، از گنجینه ای از دانش و تجربه برخوردار بوده و با رشد پر شتاب فناوری مواجه هستیم.  نیروی دریایی به شدت نیازمند ارتباط با دانشگاه و به ویژه دانشگاه علم و صنعت ایران است که در نامش ارتباط علم و صنعت مشهود است. انتظار داریم با عقد این تفاهم نامه و با استفاده از تمام ظرفیتها به روند موجود، شتاب مضاعف دهید و مجموعه دانشگاه علم و صنعت ایران بتواند با کمک به تحقق بیانیه گام دوم رهبری و حمایت از اقتصاد آبی، موجب شکوفایی بیشتر نیروی دریایی و کشور شود. 
فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: عمده تجهیزات ما در نیروی دریایی مبتنی بر فناوری بومی است و نیروی انسانی این نیرو، به طور کامل در داخل کشور تربیت می شود. ما معتقد به ارتباط صنعت و دانشگاه هستیم و به شدت به این حرکت دل بسته ایم که از تفاهم بر روی کاغذ فراتر رویم و کارهای عملی و اجرایی با استفاده از ظرفیت های متقابل انجام دهیم.

   

در ادامه نشست، پروفسور شجاعی فرد (رییس دانشکده و پژوهشکده مهندسی خودرو)، ضمن خیرمقدم گویی به مهمانان دانشگاه، گزارشی از روند ارتباط دانشگاه و نیروی دریایی ارتش و اقدامات پیشین ارایه کرد. وی از تشکیل «دفتر جهاد خودکفایی نیروی دریایی» در پژوهشکده مهندسی خودروی دانشگاه به منظور تسهیل ارتباط و تعامل دانشگاه و نیروی دریایی ارتش خبر داد و اظهار امیدواری کرد ارتباط صنعت و دانشگاه به زودی جنبه عملیاتی تری پیدا کند.

در خاتمه این نشست، تفاهم نامه همکاری دانشگاه و نیروی دریایی ارتش توسط  ذاکری و امیر دریادار  خانزادی به امضا رسید. فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، سپس از آزمایشگاههای دانشکده های مهندسی راه آهن و خودروی دانشگاه بازدید و از نزدیک در جریان پروژه ها و دستاوردهای آن قرار گرفتند.

دفعات مشاهده: 3073 بار   |   دفعات چاپ: 539 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

School of Automotive Engineering

School of Automotive Engineering is the first Automotive Engineering school in the Middle East.

دانشگاه علم و صنعت ایران؛ سرآمد در علم و فناوری، پیشرو در کارآفرینی دانش بنیان
Persian site map - English site map - Created in 0.12 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4263